ביטול עיסקה והחזרות

1. המשתמש רשאי לבטל עסקה אך ורק בהתאם לאמור בחוק הגנת הצרכן. בכל מקרה של סתירה ו/או אי התאמה בין האמור בתקנון זה לבין הוראות חוק הגנת הצרכן, תגברנה הוראת חוק הגנת הצרכן.
2. ביטול עסקה ייעשה באמצעות משלוח הודעת ביטול באחת הדרכים הבאות:
בדוא”ל לכתובת: [email protected]
בפנייה באמצעות שיחה קולית למספר הטלפון: 0537629999
במשלוח הודעת whatsapp למספר הטלפון: 0537629999
3. כל משתמש רשאי לבטל עסקה, מכל סיבה שהיא, מיום ביצוע העסקה ועד 2 ימי עסקים ממועד קבלת הטובין. בהתאם לתנאי היסוד הבאים:
  • המוצר אינו נפתח ולא נעשה בו שימוש כלל.
  • המוצר נשאר ארוז כפי שהתקבל.
  • הלקוח הודיע על כך בדרכי יצירת הקשר בכפוף לסעיף 2.
  • הלקוח ביצע החזרה של המוצר ומסר אותו לידי החברה (על חשבונו המלא)
  • הלקוח ווידא שהחזיר את המוצר סגור באריזתו כולל כל האביזרים הנלווים לרבות שיקיות המותג.
4. היה והלקוח קיבל מוצר פגום לטענתו, עליו להודיע מיידית לחברת לייפסטה על כך ובהתאם אנו נדאג לספק מוצר חלופי חדש ללא עלות בטווח של עד 3 ימי עסקים. כמו כן, אם נעשה שימוש במוצר הקודם להודעת הפגם – שיקול החברה יהיה האם לתקן את המוצר או להחליפו במוצר תואם חדש.
5. למען הסר ספק, ובהתאם להוראות הגנת הצרכן, החברה תהא רשאית לגבות מהלקוח דמי ביטול בשיעור שלא יעלה על 5% ממחיר הטובין שרכש, או 100 שקלים חדשים, לפי הנמוך מביניהם.
6. אם הלקוח בחר לבצע החלפה של מוצר במוצר אחר, עדיין עלויות המשלוח יהיו על חשבון הלקוח. למען הסר ספק, משלוח של המוצר המוחלף לידי החברה, משלוח מהחברה ללקוח של המוצר החליפי.
7. זיכויים יתבצעו אך ורק לאחר שהמוצר הוחזר לידי החברה (והלקוח קיבל אישור רישמי על כך), והמוצר נבדק על ידי החברה והוכר כמוצר חוזר תקין. בהגדרה “תקין” – המוצר הוחזר כפי שנשלח ולא נעשה בו שימוש.
8. סעיף המפרט תחום מוצרים שעונים חכמים – באם נפתחה אריזת הניילון של שעון חכם, הלקוח לא יהיה רשאי לבצע החזרה של המוצר, אלא רק החלפה וגם.
9. מדיניות החלפה – במידה וקיבלתם שעון ותרצו לבצע החלפה ניתן להחליפו עד 14 ימי עסקים מרגע רכישת השעון. כל עוד הניילונים שעוטפים את השעון והטיקט לא הוסרו ולא חל שימוש בו, לצורך כך יש ליצור קשר עם לייפסטה. פעולת ההחלפה תחוייב בדמי משלוח.
תפריט
Close

סל קניות שלי

Close

רשימת משאלות

נצפו לאחרונה

Close
Close

Close

קטגוריות