מדיניות משלוחים

1. אתר לייפסטה / LIFESTA מציע מגוון אפשרויות משלוח המפורטות באתר:
  • שליח עד הבית
  • משלוח לנקודת איסוף / לוקר הקרובה לביתכם

2. משלוחים יתבצעו לכתובות אשר בשטחי מדינת ישראל בלבד.

3. זמן האספקה עשוי להשתנות בין המוצרים ויעדי האספקה השונים (מפורט בדף הרכישה).

4. תנאי המשלוחים, לרבות סכום הקניה ועלות המשלוח, יחושבו בנפרד על כל משלוח, כמפורט בדף הרכישה.

5. הטבת משלוח חינם לא תחול על החזרת מוצרים למפרסמים או לחברה.

6. תנאי המשלוחים כפופים לתנאי השימוש באתר . כל פעולה הכרוכה בשרות משלוח מהווה קבלה והסכמה של תנאי משלוחים אלה.

7. באם יתבקש – על הלקוח חלה חובה להציג תעודה מזהה (תעודת זהות תקנית ובתוקף) לשליח. זה תנאי יסוד ללא חריגים. באם הלקוח רכש מוצר באמצעות כרטיס אשראי – יהיה עליו להוכיח בעלות על כרטיס אשראי זה. בנוסף ייתכן ותידרש חתימת אישור קבלת מוצר.

8. ייתכנו שינויים בנקודות האיסוף. הודעה על שינוי בנקודת האיסוף תשלח אליך באמצעות מיסרון (SMS) ו/או באמצעות אימייל ו/או שיחת טלפון קולית.

9. החברה שומרת לעצמה את הזכות לשנות את תנאי ועלויות המשלוחים מעת לעת, לפי שיקול דעתה הבלעדי והמוחלט וללא מסירת הודעה מראש על כך.

10. האתר לא ישא באחריות לעיכוב ו/או איחור בשילוח שמבוצע ע”י צד ג’ אשר מושפע מכוח עליון ו/או
שביתות ו/או השבתות ו/או אי מענה מצד הלקוח לתיאום המשלוח.

11. משלוח עם שליח עד הבית (תלוי בסוג המשלוח) בין 1-7 ימי עסקים.

12. משלוח לנקודת איסוף תוך 1-7 ימי עסקים.

13. באם תצטרכו לשנות כתובת למשלוח לאחר שהמשלוח נאסף על ידי חברת המשלוחים החיצונית ממחסני חברתינו – יכול להיווצר מצב שעל מנת לשנות כתובת למשלוח אנו נחוייב בתשלום נוסף לחברת המשלוחים (סכום שנע בין 15-30 שקלים), כמובן שאנו נעשה את כל המאמצים לבצע זאת ללא כל חיוב.

14. המשלוחים נעשים על ידי חברת משלוחים מהמובילות בארץ בעלי פריסת מחסנים בכל הערים הגדולות בארץ ויכולות הגעה לכל ישוב במדינה. זמני הפעילות של חברת המשלוחים בדרך כלל בין השעות: 09:00 – 18:00, יכול להיות שגם מעבר לכך. ימי הפעילות של חברת המשלוחים: ראשון – חמישי. ימי שישי ושבת + חגים, ערבי חגים וימי שבתון: לא נחשבים ימי עסקים.

15. במצבים מסויימים יכול להיווצר מצב שבו השליח יבקש לאמת את זהותכם אשר תכלול חתימתכם בעבור קבלת המשלוח.

16. לכל משלוח יש מספר מעקב ייחודי אשר מאפשר לעקוב אחר סטטוס התקדמות המשלוח אונליין 24/7. יש בידכם האפשרות גם ליצור קשר ישירות מלינק המעקב עם חברת המשלוחים ולברר בירור נוסף.

17. כל המשלוחים שלנו נשלחים ארוזים היטב וסגורים הרמטית לחלוטין בארגזי קרטון איכותיים המונעים ספיגת זעזועים מיותרים.

18. נקודות חלוקה:
א. כאשר אתם בוחרים באפשרות משלוח לנקודת חלוקה / איסוף, יש לוודא כי אתם מקישים את השם התקין של היישוב שלכם בשפה העיברית. רק כך המערכת תזהה בצורה אוטומטית את היישוב שלכם ותדע לשלוף את רשימת נקודות האיסוף / חלוקה הנמצאות ביישוב זה.

ב. כאשר המשלוח שלכם יגיע אל נקודת החלוקה / איסוף – אתם תקבלו SMS למספר הנייד שהזנתם בכתובת המשלוח אשר כולל את כל הפרטים לצורך ביצוע איסוף החבילה מהמקום שבחרתם תוך הצגת מספר ייעודי שאותו תצטרכו למסור בנקודת החלוקה / איסוף.

ג. ישנו שירות נוסף של נקודות חלוקה "לוקרים" – כמפורט בסעיף הקודם אתם תקבלו SMS אשר כולל קוד ייחודי לפתיחת הלוקר. בסביבת הלוקר ישנם הוראות מפורטות אשר ידריכו אתכם לביצוע פתיחת הלוקר בקלות ובמהירות.

19. בכל בעיה הקשורה למשלוח שלכם – אנא צרו איתנו קשר

תפריט
Close

סל קניות שלי

Close

רשימת משאלות

נצפו לאחרונה

Close
Close

Close

קטגוריות